Luca Parmitano, credit: NASA, ESA
Luca Parmitano, credit: NASA, ESA

Podívejte se na nejlepší fotografie, které pořídil evropský astronaut Luca Parmitano.

Někteří astronauti neplní na palubě Mezinárodní kosmické stanice (ISS) pouze vědecké úkoly ale věnují podstatnou část svého času také popularizačním účelům. Díky sociálním sítím dnes mohou naservírovat fotografie z oběžné dráhy celému světu prakticky ihned. Je už zcela běžné, že astronauti mají účty na sociálních sítích. My jsme pro vás vybrali to úplně nejlepší z účtu evropského astronauta a současného člena stálé posádky ISS Lucy Parmitana.

Tento Ital s kořeny na Sicílii se narodil v roce 1976. Jedná se o typického astronauta, alespoň tedy podle zvyků z dob, kdy byla kosmonautika ještě v plenkách. Luca sice vystudoval politické vědy, ale poté se jeho kariéra stočila směrem k vojenskému letectvu. Po vystudování akademie létal mimo jiné s letadly AMX. No a pak už jen stačilo podat přihlášku na výběr evropských astronautů a projít mnoha síty k vytoužené sedačce na pravidelném letu Země-ISS.

Luca Parmitano je také prvním Italem, který vystoupil do otevřeného kosmu a patrně prvním pozemšťanem, který se vněm málem utopil.

Itálie je dnes po uši v problémech, ale jednou za den mohou její obyvatele a s nimi celá Evropa na několik minut zaklonit hlavu k nebi s hrdostí v srdci. Volare!

Pokud vás zajímá, kde najít fotky z ISS a jak pilné fotografy měly jednotlivé Expedice, přečtěte si náš starší článek.

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

 

Reklama