Sonda Hayabusa 2. Credit: JAXA
Sonda Hayabusa 2. Credit: JAXA

Akce při příležitosti startu sond MAVEN a Hayabusa.

Na cestu se nám chystá několik kosmických sond a to je ta pravá příležitost pro tradiční kampaně, při kterých se můžete na internetu zdarma zaregistrovat a společně s dalšími obyvateli Země poslat své jméno do rozličných koutů Sluneční soustavy na CD nebo čipu.

Kampaň pro sondu MAVEN, která se vydá na ochutnávku marsovské atmosféry, končí v červenci a více se o ní dočtete na webu internetweek.cz.

Novinkou je podobná kampaň pro japonskou sondu Hayabusa 2. Její start je naplánován na červenec 2014 a stejně jako v případě „jedničky“, bude i tentokrát cílem odběr vzorků z povrchu planetky. V hledáčku má Hayabusa 2 planetku (162173) 1999 JU3, ke které dorazí po čtyřech letech. Návrat na Zemi s cennými vzorky je naplánován na rok 2020.

Díky Planetární společnosti můžete k planetce poslat své jméno nebo jméno svého příbuzného, kamaráda nebo partnera. Tradičně připojujeme krátký návod pro ty, kteří neumí anglicky:

Klikněte na stránku http://www.planetary.org/get-involved/messages/hayabusa-2/

Vyplňte formulář:

  • Select your Mission – zde si ve formuláři vyberte „adresáta“. Možnost označena římskou číslicí I. znamená, že vaše jméno bude nahráno na pamětní plaketu a zůstane tak na povrchu planetky. Možnost II. znamená, že jméno bude součástí čipu, který se společně se vzorky vrátí po šesti letech zpět na Zemi. Můžete také nechat možnost „Send my name on both missionss“ a vaše jméno bude nahráno na oba čipy.
  • First Name: křestní jméno
  • Middle: prostřední jméno (dobrovolné)
  • Last Name: příjmení
  • Country: vyberte svou zemi v nabídce
  • Email Address: emailová adresa. Pod ní zrušte křížek, pokud nechcete od Planetární společnosti dostávat informace
  •  Your Message: můžete poslat kromě jména i krátký vzkaz (do 60 znaků)

Poté jen vyplňte ochranu proti spamu a klikněte na Send Your Name

 Poté se vám nahoře nad formulářem zobrazí vaše ID a možnost stažení certifikátu: stačí kliknout na HERE.

Certifikát je možné kdykoliv znovu stáhnout na této adrese: http://www.planetary.org/get-involved/messages/hayabusa-2/search.html (zadáváte jméno, příjmení a email).

certifikat

 

Reklama