Encyklopedie vesmíru

Hledáte encyklopedii vesmíru? Máme pro vás jeden tip, který může být ideální vstupní bránou vašeho zájmu o vesmír. Kniha Vesmír – Obrazový průvodce vyšla na konci roku 2018. Populární formou a prostřednictvím stovek obrázků a schémat vás provede celým vesmírem od nejbližšího okolí Země po nejvzdálenější kosmické objekty.

Každá encyklopedie vesmíru stárne 

Astronomie je velmi dynamická vědní disciplína a to zejména některé její části. Například výzkum Sluneční soustavy. Ještě na začátku roku 2015 jsme znali Pluto jen na základě rozmazaných fotografií z Hubblova dalekohledu. O pár měsíců později jsme hltali podrobné snímky z družice New Horizons. Ještě hůře je na tom výzkum planet mimo Sluneční soustavu, kde se naše znalosti mění a vyvíjejí téměř každý den!

Každá encyklopedie vesmíru tak poměrně rychle stárne. Čím podrobnější encyklopedie je, tím větší je tento efekt.

Pokud hledáte skutečnou bibli astronomie, můžeme doporučit například Velkou encyklopedii vesmíru od Josipa Kleczeka, která je koncipována jako velký glosář.

Vesmír – obrazový průvodce

Kniha Vesmír – Obrazový průvodce se problematice věnuje trochu jinak. Ukáže vám krásy vesmíru prostřednictvím stovek fotografií z vesmírných dalekohledů a sond a původních schémat. Na více než 110 stranách je maximum informací na centimetr čtvereční.

Kniha je ideální a atraktivní vstupní bránou všech začínajících i pokročilejších zájemců o vesmír.

V knize postupně probereme vesmír od nejbližšího okolí Země po nejvzdálenější části vesmíru. Nechybí ani kapitoly o vzniku vesmíru, gravitačních vlnách nebo největších astronomických dalekohledech. Důraz je kladen na současná horká témata výzkumu vesmíru a zajímavosti.

Koupit knihu