Na internetu naleznete obrovské množství nejrůznějších videí s astronomickou tématikou. Fotograf Dustin Farrell je však autorem videa, které zcela jednoznačně vybočuje z klasického fádního trendu. Ve svém asi čtyřminutovém klipu zachycuje oblohu nad našimi hlavami i krásu matičky Země. Video bylo vytvořeno precizním ale poměrně jednoduchým způsobem. Za vším stojí velké množství fotografií, které byly pořízeny fotoaparátem Canon 5D2 a program Adobe After Effects.

 


Video si můžete pustit i v HD rozlišení, doporučujeme nastavit režim na celou obrazovku. Zážitek silně umocňuje povedená hudební kulisa, proto si nezapomeňte pustit zvuk!

 

Většina vida byla natočena v Arizoně, kde Dustin Farrell bydlí. V dalších hlavních rolích se představili také Goblin Valley State Park, Natural Bridges National Monument v Utahu a jedno z možných budoucích vozítek NASA.

 

Pokud vás video uchvátilo, můžete si ho stáhnout ve vysokém rozlišení (1080p). Je nutné se však registrovat na webu vimeo.com, kde naleznete také další informace k videu. Odkaz na registraci i následný link pro stažení naleznete na stránce v pravém sloupci. Video je ve formátu .mov a má více než 800 MB!

 

Landscapes: Volume One from dustin farrell on Vimeo.

 

 

 

Reklama