Web exoplanety.cz intenzivně pracuje na revoluční novince. Ve čtvrtek 10. září vám přineseme živě minutu po minutě komentovaný přímý přenos z přistání raketoplánu Discovery. To vše zadarmo a česky prostřednictvím služby Twitter.

 


Vzpomínám si na to, jako by to bylo včera, když jsem v roce 2006 dělal vůbec první textový online přenos ze startu raketoplánu. Později začali dělat podobné přenosy i jiní, avšak počátky na IAN byly stejně nejlepší. Technika od té doby pokročila a tak můžeme čtenářům nabídnout zajímavou novinku. Online přenos z přistání raketoplánu na našem Twitteru: http://twitter.com/exoplanetycz.

 

Discovery se má podle aktuálních plánů vrátit na Zemi 10. září, přesný čas zveřejníme – kde jinde než na Twitteru.

 

Pro sledování přenosu si nemusíte nic instalovat, stačí se jen podívat na stránku http://twitter.com/exoplanetycz, posledních 5 příspěvků se zobrazuje také na exoplanety.cz v pravém sloupci.

 

Twitter omezuje velikost zprávy na 140 znaků, ale na druhou stranu vyniká svou rychlostí, takže zprávy o aktuálním dění kosmického korábu obdržíte jen s několikasekundovým zpožděním. Chybět nebudou ani aktuální fotografie apod.

 

Přistání raketoplánu Discovery nebude posledním online přenosem, podobné projekty chystáme i do budoucna.

 

Člověk je tvor zapomnětlivý, takže pokud chcete být o chystaném online přenosu informování v dostatečném předstihu emailem, zaregistrujte se na exoplanety.cz a nastavte si v upozornění na nový článek kategorii Twitter.

 

Jak se zaregistrovat a nastavit vše potřebné se dočtete v jednoduchém návodu.

 

V případě problémů se neváhejte napsat na: kubala(zavináč)exoplanety.cz

 

Reklama