science_cafe_kveten_2009_exoplanety_22Diskusní večer se uskuteční 12. května od 19 hodin v kavárně Potrvá v Dejvicích.

 

V úterý 12. května 2009 proběhne v Praze sedmé Science Café, jehož hlavním tématem budou exoplanety – vesmírná tělesa ležící mimo naši Sluneční soustavu. Debatní večer s hosty Jakubem Rozehnalem ze Štefánikovy hvězdárny a Stanislavem Poddaným z Astronomického ústavu UK bude od 19:00 hodin hostit kavárna „Potrvá“ v Srbské ulici 2 v Praze 6 (kavárna je dvě minuty chůze od zastávky Hradčanská).

 

Jak probíhá výzkum vzdálených vesmírných těles? Kdy najdeme novou „Zemi“? Jaké důsledky by mohl mít takový objev? Co zatím o exoplanetách víme? Svoji otázku může do diskuse přidat každý návštěvník Science Café. „Stěžejní část každého večera tvoří diskuse hostů s publikem. To je hlavní princip Science Café, které funguje v mnoha zemích světa,“ vysvětluje Lukáš Soukup, předseda občanského sdružení Otevíráme, které Science Café pořádá. „Máme radost, že jsme za sedm měsíců existence získali i skupinu stálých návštěvníků.“

 

Science Café probíhá vždy druhé úterý v měsíci. Motto projektu zní „Věda jako dobrodružství“.

 

Více informací najdete na webových stránkách www.sciencecafe.cz či ve veřejném profilu Science Café na síti Facebook. Zajímá-li vás, jak Science Café vypadá, podívejte se na panoramatickou fotografii z dubnového večera.

 

Partnerem Science Café je Český rozhlas Leonardo, který debatní večery také natáčí. Zvukové záznamy Science Café jsou k dispozici v Rádiu na přání. Mediálním partnerem je také časopis VTM Science, v jehož aktuálním vydání si můžete přečíst rozhovor s hostem Science Café Jakubem Rozehnalem.

 

Science Café pořádá občanské sdružení Otevíráme, jehož cílem je vytvářet prostor pro sdílení a šíření poznání a vědomostí v různých oblastech lidské činnosti.

 

Kontakt: Hana Valentová, hanka@sciencecafe.cz

 

Reklama