V TV Nova asi nemají kalendář. Jak jinak si vysvětlit jejich aprílový žert v předstihu. Kvalita zpravodajské relace na komerční televizi není valná, toto pondělí ale udělala Nova ze svých diváků totální idioty. TV Nova ve své reportáži zcela vážně vydávala pár lampionů za návštěvu mimozemšťanů.

 


Když jsem reportáž v Televizních novinách TV Nova viděl, komentoval jsem ji slovy: „hm, my tomu říkáme lampiony“. Televizi jsem přitom viděl od svého pracovního stolu pod dost ostrým úhlem. I přesto jsem si ale dokázal všimnout, že se rozhodně nejedná o návštěvu mimozemšťanů. Shodou okolností jsem měl podobnou podívanou možnost vidět nedávno na vlastní oči, když u nás vypouštěli lampiony na nedalekém náměstí.

 

Ze záběrů je každému, kdo dokončil alespoň mateřskou školku, jasné o co se jedná. Pouze reportéři TV Nova asi o lampionech nikdy neslyšeli. Společně z jedním šarlatánem pak dokonce vyzývali armádu České republiky ke zveřejnění tajných záznamů o UFO. Myslím, že naše armáda určitě pohyb lampionů ve vzdušném prostoru nemonitoruje. Nebo že by právě proto chtěly u nás USA postavit radar?

 

Nova má z ostudy kabát. Pěkně to na svém webu napsaly Lidové Noviny, které dokonce dodaly „záhadě“ konkrétnější obrysy. Jednalo se o oslavu narozenin.

 

Nejsem detailista a nemám rád, když někdo hledá ve všem chyby. V reportážích nejen komerčních televizí se ale někdy objevují totální nesmysly. Jak potom máme věřit zprávám, u kterých si pravdivost ověřit nemůžeme?

 

Reklama