Lepší než ponožky: vědecké a netradiční dárky a gadgets na Vánoce

Ponožky nebo kravata jsou fajn, ale mrkněte na tyhle možné vánoční dárky… Pokud jste si nevybrali z tipů, můžete se podívat na dárky z oblasti Levitace nebo další vědecké hračky.

Věda čisté vody

Clean Water Science je speciální vzdělávací set, který umožní poznat koloběh vody, jeho využití a způsoby filtrace ku čištění či odsolení vody, které si uživatel sám vyzkouší a přesvědčí se o výsledku. Ideální do škol, vědeckých kroužků a pro všechny malé, ale i velké vědce. Video a kompletní složení níže.


Set obsahuje tři základní sestavy vytvářející filtrační stanici, odsolovací stanici a samostatný pěstební ekosystém. Obsahuje také instrukce pro celou řadu experimentů.

launch

Magnetické přesýpací hodiny

Měřte čas stylově! Futuristicky tradiční design osloví milovníky designu i magnetismu bez ohledu na věk.

V těchto hodinách totiž po dobu 60 sekund padají místo písku feromagnetické částice, které ve spolupráci s neodymovým magnetem v podstavci předvádějí jedinečnou show pohaždé, když je otočíte.

Magická plazma koule (14/8cm) s USB

Úžasná vědecká hračka, se kterou se máte možnost běžně setkat jen ve velkých muzeích v expozicích vědy a techniky. Dotkněte se koule a sledujte, jak se výboje natahují k Vám, pociťte jemné brnění elektřiny v konečcích svých prstů, studujte doma reakce tohoto zvláštního skupenství a fascinujte každou návštěvu.

  • délka kabelu 80 cm
  • výška 14 cm
  • průměr koule 8 cm


Svítilna s UV/laser/LED světlem 3v1 – mini na klíče

Malá LED svítilna 3 v 1 s karabinkou – jedním přepínačem volíte zda chcete svítit bílým nebo ultrafialovým (UV) světlem, druhým zapnete silné červené laserové světlo III. třídy. Údajně prakticky doživotní svítivost diod (více než 100 000 hodin). Na 3× malé knoflíkové baterie (součástí). S karabinkou v barvě svítilny. Laser je jako silné ukazovátko, UV mód se hodí např. pro zkoumání pravosti bankovek či čtení neviditelných zpráv napsaných za pomoci UV popisovačů a k řadě dalších efektů.

Antigravitační auto

První autíčko, které dovede lézt po stěnách! Díky sukční turbínce se přisaje a samo udrží i v kolmé poloze i vzhůru nohama. Svítí. Na dálkové ovládání. Představte si to překvapení kolemjdoucích… Podívejte na video!

Lávová lampa dotyková 

Toužíte po něčem, co ozvláštní Váš pokoj? Lávové lampy, symbol 60.let, byly donedávna vyhrazeny jen bohatým. Nyní je můžete mít za drobný peníz. Tato verze je na knoflíkové baterie zcela bez kabelu a ovládaná dotykem. Kapalina v této lampě je zahřívána a třpytivé částečky se bezhlučně pohybují všemi směry v měnícím se barevném modrém, zeleném a červeném světle.

Větráček silikonový USB

Jednoduše zasuňte do jakéhokoli USB, v telefonu, notebooku, v síti.. a ulevte si od vedra, kdykoli a kdekoli! Ideální do parné dopravy a pro sledování videí v horku. Větrák můžete nakroutit jakkoli potřebujete, je měkký, bezpečný na cesty. Je malý tak, že se vejde do každé kapsy. Tento ventilátor je vybaven standardním USB konektorem, díky čemuž je kompatibilní s kdečím. Osvěžující vánek je vždy při ruce.

Kinetická soustava: Mars

Dekorace, která zvládne fascinovat vás i kohokoli dalšího kdo se na ní podivá na hodiny. Jakmile ji rozpohybujete, bude se pohybovat stále dokola, až dokud ji nezastavíte.

  • Napájení: 9V baterie
  • Velikost: 19,5 x 11,5 x 8 cm
  • Váha: 0,235 kg

Špionážní brýle

Stylové sluneční retro brýle se zpětnými zrcátky ocení především městští cyklisté a všichni ti, kdo potřebují mít přehled, co se děje za nimi. Brýle mají z vnitřcích strany po stranách zrcátka. Koukáte-li dopředu, vidíte jako přes běžné sluneční brýle, avšak když kouknete nalevo nebo napravo vidíte vše, co se děje za vámi. Tyto brýle lze také skvěle využít pro špionážní účely. Například pohled na dívky, aniž byste se museli otáčet :)

Holografické hodiny Silver

Programovatelné holografické hodiny XP3 Ultra použíají nedokonalosti oka k vytvoření nepravého hologramu – obrazu, který se zdá vznášet ve vzduchu! LED diody kmitají o vysoké frekfenci 16Hz (16 kmitů/s) a vytváří tak dojem vznášení textu v prostoru.
Naprogramujte si zobrazování vzkazů, aby se zobrazovaly denně nebo jen v určité datum! XP3 Ultra nabízí řadu zobrazovacích možností pro vaše vzkazy. Vyberte si mezi pohyblivým textem a módem speciálních efektů.

Samolepicí křídová tabule

Proměňte libovolný kousek zdi či nábytku v křídovou tabuli. Nebo roli rozstříhejte na malé kousky a přilepte jako cedulky na vaše skladovací nádoby, dekorativně i účelově. Tato role je samolepicí, takže stačí ustřihnout potřebnou velikost a přilepit. Křídová tabule ve formě samolepicí folie. To je nápad! Velká role, křídy přibaleny, vhodné i pro děti.

Rozměr: 200 × 45 cm.
Součástí balení 5 kříd – 2×bílá, 1×modrá, 1×červená, 1מlutá.

Převaděč audiokazetových záznamů do digitální podoby

Toto malé zařízení je záchranou pro vaše staré audiokazety – umožní vám je totiž převést do digitální podopy, například mp3 formátu. Své staré nahrávky si pak můžete přehrávat v telefonu, MP3 přehrávačích, nebo je vypálit na CD.

USB ionizátor vzduchu

USB ionizátor zlepší kvalitu vzduchu již tak, že vypouští negativní ionty, které se rozptylují po místnosti a navazují se na kladně nabité částice jako je prach, pyl, kouř nebo částečky srsti domácích zvířat. Tím se navázané částečky stanou v podstatě těžšími a snášejí se pak k zemi.