Tipy na netradiční vánoční dárky: levitující kohoutek i magnetické přesýpací hodiny

Přinášíme výběr netradičních vánočních dárků v podobě gadgetů. Mnoho z nich se nějakým způsobem dotýká vědy – zejména fyziky.


Levitující kouzelný kohoutek

Úžasný tekoucí vodovodní kohoutek, který se volně vznáší nad průsvitnou nádobou, do které z něj spadá proud vody! Nádoba je navíc vkusně podsvětla barevně měnivými diodami. Facinující pokojová dekorace bude působit ještě reálněji pokud do vody přidáte malé množství saponátu nebo barviva.

Upozorňujeme, že se jedná o trik.

>>> Podrobnosti 


Globus 2v1 – politický + noční světla

Ve dne kvalitní geografický globus, v noci ukazuje Zemi tak, jak vypadá z vesmíru. Skvělá dekorace i učební pomůcka. Obsahuje mezinárodní názvy kontinentů, států, měst, řek, moří a oceánů. Ve tmě se díky senzoru automaticky rozsvítí a promění v hvězdné představení, které přinese do Vašeho pokoje kouzelnou atmosféru. Noční pohled na planetu Zemi je charakteristický osvětlenými velkoměsty, která tepou životem dnem i nocí. Jsou vidět jako jasné zářící skvrny a dokazují že činnost člověka dokáže změnit tvář vesmíru.

Průměr: 22,8cm

>>> Podrobnosti


Pero do deště

Zbavte se všech nepíšících, vytékajících a vysychajících šmejdů! Vyhoďte všechny ty propisky, které jsou k ničemu. Tohle kuličkové pero nikdy nevyschne ani nevyteče, můžete s ním psát pod libovolným úhlem – tedy i vzhůru nohama, a to, co s ním píšete, se nikdy nerozmočí. Píše i na mokrý papír, v teplotách -17°C až +121°C i ve vesmíru!

Hledali jste stoprocentně funkční pero? Našli jste ho. Toto je skutečný kamarád do deště, tedy pero do deště, a to doslova.

>>> Podrobnostipero


Elektrické svítící tkaničky

Pokud patříte mezi lidi, kteří jsou rádi středem pozornosti, pak určitě oceníte tento nový módní doplněk – LED svítící tkaničky.

Tyto LED svítící tkaničky nabízejí funkci stálého svícení, rychlého blikání nebo pomalého blikání.

tkanicky

Vázání je zajištěno decentní jednotkou, v níž je ukrytý celý elektrický mechanismus, nemusíte se tedy bát, že byste museli tkaničky vázat silou nebo že by se vám rozvazovaly.

Délka tkaniček: 80 cm, s běžnou baterií vydrží svítit 70 hodin

>>> Podrobnosti


Inteligentní plastelína svítící

plastelina

Odreagujte se s svítící inteligentní plastelínou! Ta naše je navíc nejen svítící, ale také magnetická. Na okamžik ji nabijte na denním světle a pak už si užívejte zábavy nebo jejího úžasného antistresového působení. Můžete jí trhat, mačkat nebo modelovat třeba do nekonečna – je totiž na bázi silikonu takže nevysychá a nedrobí se tak, jako běžná plastelína.

>>> Podrobnosti


3D SIMO

3Dsimo je nová generace 3D pera, která se dokáže flexibilně přizpůsobit rychle se rozvíjejícímu trhu s nejrůznějšími materiály pro 3D tisk, čímž dá průchod vaší kreativitě. Vytvořte modely svítící ve tmě nebo modely měnící barvu při změně teploty. Kreslete do vzduchu! Nebuďte omezeni 2D prostorem. Rozvíjejte svou kreativitu.

>>> Podrobnosti


Chladící půllitr

Ať už pijete limonádu, pivo, colu, nebo cokoli jiného, samochladící půllitr je vždy udrží chladné. Jednoduše dejte půllitr do mrazáku a nechte zamrazit tekutinu uzavřenou ve dvojité stěně půllitru. Pak už jen vychutnávejte své vychlazené nápoje.

Objem: 400 ml

>>> Podrobnostipullit


UFO USB lampička

Létající talíř který osvětlí váš stůl svým unášejícím paprskem! Vznášející se disk klasického tvaru napájený z USB portu. Po zapnutí se spodní část rozsvítí a vytvoří z nezčetných filmů důvěrněně známý unášející sloup světla. Díky pružnému podstavci/napájecímu kabelu je možno jej nastavit do libovolné pozice.

ufo

>>> Podrobnosti


Magnetické přesýpací hodiny

Měřte čas stylově! Futuristicky tradiční design osloví milovníky designu i magnetismu bez ohledu na věk.

V těchto hodinách totiž po dobu 60 sekund padají místo písku feromagnetické částice, které ve spolupráci s neodymovým magnetem v podstavci předvádějí jedinečnou show pohaždé, když je otočíte.

>>> Podrobnosti


Měsíc s fázemi na dálkové ovládání

Pořiďte si do pokoje na zeď vlastní Měsíc, který bude svítit a zobrazovat všechny měsíční fáze (12). Vše budete mít v svých rukou díky dálkovému ovládání které je součástí. Svítící nebo chcete-li podsvícený plastický 3D (trojrozměrný) tvarovaný model v realistickém provedení včetně kráterů a dalších jevů na povrchu tohoto kosmického tělesa.

Splní sen mnoha dětem milujícím vesmír a planety. Věrný model Měsíce s reálnou texturou a plastickým povrchem. Pomocí dálkového ovládání lze zobrazit všech 12 fází Měsíce. Průměr měsíce je cca 30cm.

Ve dne je to nádherná dekorace pokojíčku a učební pomůcka a v noci je to noční světlo, které můžete aktivovat dálkovým ovládáním přímo z postele. Noční cesty na záchod nebo pro pití tak může osvětlovat váš měsíc v úplňku.

>>> Podrobnosti