Exoplanety.cz představují novou službu.

Oficiálně jsme dnes spustili novou službu pod názvem Astro 24 hodin online, kterou naleznete na horní liště v rámci skupiny Vesmír online nebo na příhodné doméně 24.exoplanety.cz. Jedná se o celkem tři streamy z téměř 50 účtů na Twitteru: první obsahuje  astronomické magazíny, publicisty či kosmické agentury, druhý pak účty kosmických sond, družic či pilotovaných projektů. Poslední stream monitoruje „vesmírné“ dění na Twitteru a hledá hashtag „space“.

K čemu je to dobré?

1) Astrojednohubka – prvním důvodem, proč můžete naší novou službu využívat, je přijít na stránku jednou, dvakrát denně a dozvědět se něco nového (snímky z Curiosity či jiné sondy, objev, start družice).

2) Když se něco stane, víte, kam jít – mnohem více ale asi službu doceníte v okamžiku, kdy se něco důležitého ve vesmíru děje nebo se stane něco neočekávaného. V takovém případě není nutné prohledávat celý internet ale stačí přijít na naší stránku.

Které zdroje vlastně monitorujeme?

Sky & Telescope, Space.com, Spaceflightnow.com, Spaceref, ESO, SETI Institute, JAXA, Universe Today, The Sun Today, ESA, KSC, JPL, ESA Science, NASA, Emily Lakdawalla (Planetary Society), Venus Today, Saturn Today, Jupiter Today, Moon Today, Mercury Today, Mars Today, Spaceref China, Astrobiology, Spitzer, Kepler, MAVEN, Gaia, Hubble, SpaceX, LRO, Opportunity, Curiosity, Cassini, Chandra, Herschel, Planck, JWST, Juno, NuSTAR, Voyager, Dawn, InSight, Messenger, New Horizons, Pioneer 10, ISS, Philae, SDO

Hledejte mřížku!

Pokud se bude odehrávat nějaká významná událost (letos bychom za takovou událost považovali přistání Curiosity, přílet Dragonu k ISS), tak na našem webu vyjde článek se streamem, který se bude věnovat výhradně dané události. Podobný článek bude v nadpisu označen jako #online

 

Reklama