Tip: Pošlete na své město mimozemšťany jako z Dne nezávislosti

Slyšeli jste už o aplikaci FxGuru: Movie FX Director? Pokud ne, pak je následující článek určen právě vám.

www.novedalekohledy.cz

Pokud si vezmeme hlášení UFO, pak velká část případů jsou běžné úkazy (Venuše, ISS, meteor, …), část výmysly a část také podvody. Dnes si můžete podvodné video pro pobavení sebe nebo svých přátel udělat sami. Nejsou potřeba drahé kamery, nápad a desítky hodin příprav či práce u počítače. Vše zabere tak 1 minutu.

Nainstalujte si aplikaci FxGuru: Movie FX Director. Je dostupná minimálně pro Android a iPhone:

Aplikace a část modulů (efektů) je zdarma, za další si musíte připlatit, ale stojí to za to. Ceny nejsou vysoké (cca 20 Kč modul), lze koupit i balíčky.

Jak to celé funguje? Velmi jednoduše. Vyberete si požadovaný efekt. Aplikace spustí fakticky klasickou kameru v mobilu s jednoduchými obrysy (třeba mimozemské kosmické lodě). Zmáčknete nahrávání a zhruba 10-15 sekund nahráváte. Je třeba vybrat vhodné pozadí. Mě by se velmi líbil Pražský hrad z Karlova mostu :)

Poté si můžete ještě pohrát s nastavením, nebo vše odsouhlasit a chvíli počkat až aplikace video zpracuje. Výsledkem je opravdu povedený „filmový efekt“. Aplikace toho nabízí hodně. Nás samozřejmě zaujal přílet mimozemských lodí, ale najdete tam i nejrůznější zvířátka, příšerky apod.

Velmi efektní je odpálení rakety nebo výbuch jaderné bomby.

Kdo si hraje, nezlobí a kdo nevyzkoušel FxGuru: Movie FX Director bude hořce litovat. Své výtvory pak samozřejmě můžete sdílet na internetu apod.